Jak wybrać przewodnik po Polsce?

Przewodnik idealny

Gdy zastanawiamy się jaki turystyczny przewodnik dla nas byłby idealny, to dobrze trafiliśmy. Mamy do wyboru przewodnik po Polsce w formie planu konkretnych miast czy też w formie opisu poszczególnych turystycznych atrakcji. Oczywiście w dobrym przewodniku turystycznym nie powinno w żadnym wypadku zabraknąć opisu szczegółowego sztuki, kultury jak i także historii miejsc. Przewodniki turystyczne w swoim składzie mają zarówno przydatne jak i także niestety elementy całkowicie nieprzydatne. W przewodnikach znajdziemy także rady co nam się przyda podczas konkretnego zwiedzania.

Okładka

Mogłoby być trudno bez okładki. Raczej nikt nie chce zwiedzać z kartkami luźnymi. Jest to po prostu niewygodne. Okładka w żadnym wypadku nie może być twarda. Chodzi o to,że nie może więcej ważyć, a niżeli wszystkie wzięte razem kartki w środku. Również z drugiej strony nie może być zbyt cienka oraz także zbyt giętka. Może się po prostu rozpaść oraz ulec zniszczeniu. Warto pokusić się o rozkładaną okładkę. W niej mieści się na przykład mapa okolicy czy też bardziej ogólna mapa całej Polski. Wewnętrzna okładka powinna zawierać kilka słów o zwiedzanym mieście czy też plan ogólny konkretnego miasta. Może także się znaleźć miejsce, w którym możemy napisać kilka swoich własnych notatek. Czasami znajdują się reklamy, ale dla turysty niezwykle przydatne. Mogą to być informacje barów lokalnych tanich oraz także lista turystycznych informacji.

Format

Bardzo małe turystyczne przewodniki można włożyć do kieszeni. Jest to wygodne rozwiązanie. Książkę niewielką łatwo trzyma się w dłoniach. Jednak duża książka pięknie się prezentuje na półce w naszym domu, ale nie w podróży. No chyba, że lubimy dźwigać czy też zależy nam na budowie masy mięśniowej. W przewodniku przez nas wybranym najlepiej gdyby były informacje, które naprawdę nas interesują. Obecnie możemy także po zakupie przewodnika turystycznego w formie książki ściągnąć jego mobilną formę na swój telefon komórkowy. Przewodniki papierowe najczęściej są czarno-białe. Jedynie niektóre wkładki tylko zawierają zdjęcia kolorowe. Obecnie koszty kolorowego druku nie są już tak duże, aby nie móc sobie pozwolić na przewodnik z fotografiami barwnymi od razu obok opisywanych atrakcji turystycznych. W przypadku map kolor raczej jest już niezbędny. Raczej nie wybieramy przewodników drukowanych na lśniącym papierze czy też na papierze kredowym. Niestety najczęściej na nich się druk troszkę rozpływa. Do takiej sytuacji raczej nie chcemy dopuścić. Warto zaopatrzyć się w kilka przewodników po Polsce. Wówczas będzie nam o wiele łatwiej dostosować go do konkretnej sytuacji.


Posted in Przewodniki and tagged , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *