Zobacz także

         

Dobry producent oprogramowania dedykowanego

Jak zweryfikować producenta oprogramowania?

 

 

Takie pytanie zadaje sobie wielu właścicieli i menadżerów, którzy szukają odpowiedniego producenta oprogramowania.

 

Poniżej przedstawiamy parametry na podstawie, których możemy obiektywnie ocenić jakość oferowanych usług w zakresie tworzenie oprogramowań dedykowanych.

 

1. Specjalizacja. Jeśli cele i zakres oprogramowania są ustalone należy ustalić czy dostawca jest wyspecjalizowany w tym czego potrzebujemy. Tylko firma posiadająca bogate doświadczenie będzie potrafiła wykonać aplikację z najwyższą jakością.

2. Konsultacje. Warto umówić się na spotkanie online lub rozmowę telefoniczną, aby porozmawiać z konsultantem na temat funkcjonalności oprogramowania. Konsultant sprawnie poprowadzi rozmowę na temat zakresu funkcjonalności, doradzi na bieżąco, poda przykłady z innych realizacji, wskaże plusy i minusy odpowiednich rozwiązań.

3. Pokaz oprogramowania. Dobry producent oprogramowania jest w stanie pokazać wcześniejsze realizacje. Nie można wymagać od producenta oprogramowania, aby mógł pokazać wszystkie realizację ze względu na ustalenia z klientami, ale na pewno powinien pokazać ich kilka. Najlepiej jeśli są to podobne oprogramowania do tego, którego potrzebujemy.

4. Referencje. Warto zapytać o referencje wcześniejszych klientów. Tym bardziej, jeśli demonstrowane pokazy nie były przekonujące.

5. Blog na stronie. Najlepsi producenci prowadzą bloga na stronie, aby dostarczać swoim klientom pomocnych informacji na temat produkcji oprogramowania. Warto zwrócić uwagę na ilość artykułów oraz na to, czy są one na temat systemów podobnych do tego, który chcemy stworzyć. Starannie prowadzony blog świadczy o przykładaniu się do pracy przez producenta.

6. Proces tworzenia oprogramowania. Twórca oprogramowania musi pokazać i wytłumaczyć w przystępny sposób proces tworzenia oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem klasy ERP, MES, APS, WMS, CRM, BI, DMS itp. Większość osób nie brała udziału w procesie tworzenia oprogramowania dedykowanego, dlatego tak ważne jest, aby wybrać firmę, która sprawnie poprowadzi proces od początku do końca.

7. Wzór umowy. Należy zwrócić szczególną uwagę, czy dostawca sprzedaje licencję do oprogramowania i czy system jest na własność bez ograniczenia czasowego! Wielu naszych klientów ma przykre doświadczenia związane z formą własności aplikacji, jakie zakupili przed rozpoczęciem współpracy z nami.

8. Elastyczność. Doświadczone firmy wiedzą jak powinny dostosować proces tworzenia oprogramowania dedykowanego do codziennej pracy klienta.

9. Rozpoznanie potrzeb. Warto dowiedzieć się w jaki sposób producent oprogramowania będzie zbierać informacje na temat potrzeb firmy. Jakie są kolejne etapy po rozpoznaniu potrzeb? Co będzie efektem końcowym rozpoznania potrzeb?

 

W naszym przypadku jest to zawsze klikalna makieta, która zawiera wszystkie zrzuty ekranów z wszystkimi elementami. Drugim elementem są zamodelowane i zoptymalizowane procesy zachodzące w firmie (BPMN).

 

Zapraszamy na darmowe konsultacje związane z oprogramowaniami dedykowanymi.

 

 

Dowiedz się więcej:

Dedykowane aplikacje webowe

Prosty CRM


Twój sukces leży w naszym interesie!

Umów się na darmowe konsultacje i zapytaj o dostęp do przykładowych realizacji.

+48 668 863 291
+48 12 307 19 13
kontakt@kamee.pl
Skype: marcinaffelski
../oprogramowaniadedykowane
@systemycrm


darmowe konsultacje